Fundacja

Switch to desktop Register Login

28 TYSIĘCY DLA POTRZEBUJĄCYCH DZIECI

b_222_162_16777215_00_images_fundacja1.jpgEmocje związane z czwartą edycją Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego już za nami. W niedzielę, 3 stycznia hala na osiedlu Zawiszów została wypełniona po brzegi. Fantastyczna atmosfera, pasjonujące sportowe widowisko, emocjonujące licytacje, autografy i wspólne zdjęcia z gwiazdami… Organizatorom akcji – Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” udało się zebrać kwotę 27 tysięcy i 815 złotych na leczenie i rehabilitację Emilki ze Świdnicy, Maciusia z Grodziszcza i Mikołaja z Witkowa.

 

 

- W poniedziałek komisyjnie przeliczyliśmy wszystkie pieniądze pozyskane w niedzielę, 3 stycznia podczas przebiegu IV Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego w hali sportowej na osiedlu Zawiszów. Łączna kwota to 27.815,18 zł! Po wpłynięciu ostatniego przelewu za wylicytowane gadżety piłkarskie powyższą kwotę, podzielimy na trzy równe części, a pieniądze te zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dla beneficjentów tego szlachetnego przedsięwzięcia, tj. trójki dzieci: Emilki, Maćka i Mikołaja. Na każdego z nich przypadnie kwota  9.270 zł. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny udało się nam przeprowadzić tę imprezę i to z tak wspaniałym efektem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie: prywatnym sponsorom, Urzędowi Miejskiemu, ŚOSiR, każdej osobie, która pojawiła się w niedzielę na turnieju i wykupiła cegiełkę, w szczególności licytującym. Wielkie podziękowania dla Zagłębia Lubin i ich fantastycznych kibiców, dla Oldbojów Lecha Poznań, dla piłkarzy Górnika Wałbrzych i Polonii-Stal Świdnica, wspaniałych sportowców gości, reprezentujących drużynę Fundacji „Łączy nas Football” oraz dla drużyny Fighters-Team, złożonej z zawodników uprawiających różne dyscypliny sztuk walki. „Dobrzy ludzie szukają pomocy pomagając”mówi szczęśliwy Wiesław Żurek, organizator i prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

 

Relacja z niedzieli (Swidnica24.pl - http://swidnica24.pl/ponad-25-tysiecy-zlotych-dla-potrzebujacych-dzieci-102-zdjecia/:

Wielkim sukcesem sportowo-organizacyjnym zakończył się IV Charytatywny Turniej Piłkarski organizowany przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Tym razem piłkarze, przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, a także samorządowcy zagrali dla Emilki ze Świdnicy, Maciusia z Grodziszcza i Mikołaja z Jaworzyny Śląskiej.

Kibice w niedzielę, 3 stycznia byli świadkami pasjonującego turnieju piłkarskiego, który zakończył się wygraną reprezentantów Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Zwycięzcy dopiero w rzutach karnych pokonali gospodarzy Polonię-Stal Świdnica. Na trzecim stopniu podium zameldowali się oldboje Lecha Poznań. Wynik tego dnia był jednak sprawą drugorzędną, do Świdnicy zjechali m.in. siatkarz Łukasz Kadziewicz, piłkarka ręczna Kinga Grzyb i jej mąż piłkarz Wojciech, Bartosz Tarachulski, Łukasz Sierpina, Waldemar Kryger, Adrian Błąd, czy Piotr Wilczewski. Podczas trwania imprezy przeprowadzono całą masę licytacji gadżetów sportowych, z których największym wzięciem cieszyły się: trykot reprezentacji Polski z podpisami wszystkich piłkarzy kadry (1500 zł), koszulka reprezentacyjna Grzegorza Krychowiaka (1400 zł), czy też wylicytowane po 800 zł trykoty Łukasza Kadziewicza i Artura Jędrzejczyka.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy, ze wstępnych wyliczeń udało się zebrać ponad 25 tysięcy złotych. Wkrótce podamy oficjalny wynik. To sporo więcej niż przed rokiem (od red. 17970 zł). Dziękuję wszystkim organizatorom, kibicom i osobom, którzy dziś byli z nami i postanowili pomóc Emilce, Maciusiowi i Mikołajowi. Dziękujemy… – mówił szczęśliwy Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Wyniki:

Grupa A
Zagłębie Lubin – Górnik Wałbrzych 3:2
Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 2:1
Polonia-Stal Świdnica – Zagłębie Lubin 1:0

Grupa B:
Fundacja „Łączy nas Football” – Lech Poznań 3:1
Fighterzy – Lech Poznań Oldboje 0:1
Fundacja „Łączy nas Football” – Fighterzy 1:0

Mecz o 5. miejsce:
Fighterzy – Górnik Wałbrzych 0:1

Mecz o 3. miejsce:
Zagłębie Lubin – Lech Poznań Oldboje 1:3

Finał:
Polonia-Stal Świdnica – Fundacja „Łączy nas Football” 2:2, rzuty karne: 4:5

Klasyfikacja końcowa:
1. Fundacja „Łączy nas Football”
2. Polonia-Stal Świdnica
3. Lech Poznań Oldboje
4. Zagłębie Lubin
5. Górnik Wałbrzych
6. Fighterzy

Skład drużyny

Polonia-Stal: Hruszowiec, Felich, Solarz, Tragarz, Borowy, Tarnov, Pałac, Marszałek, D. Filipczak, Dzięcielski, Pawłowski,

Fundacja: Stitou, Lato, Kadziewicz, Jezierski, Pawela, Sierpina, Worsa, Wołczek, Tarachulski, Kowalczyk, Grzyb

Górnik: Jaroszewski, Radziemski, Morawski, Rytko, Fojna, Orłowski, Przerywacz, Michalak, Lewandowski, Oświęcimka

Lech: Kryger, Bekas, Tyrajski, Najewski, Ruciński, Sangowski, Smura, Smuniewski, Maryniak, Konkiewicz, Mizgalski, Araszkiewicz

Zagłębie: Błąd, Janus, Bonecki, Kubicki, Żyra, Kałuża, Jach, Forenc

Fighterzy: Kuc, Grodowski, Bohuszewicz, Szubart, Jamro, Kaczmarek, Brzostowski, Treczyński, Wilczewski, Cichowicz, Bednarek, Budny, Furmankiewicz, Chrzan, Kot

Fundacja Wspierania Sportu "Łączy nas football"

Top Desktop version