Fundacja

Switch to desktop Register Login

Bezdomny piłkarz szuka pomocy

 b_222_162_16777215_00_images_Jacek_Sobczak_-_zdjcie.jpgByły piłkarz Legii Warszawa i Górnika Wałbrzych jest bezdomny. Marzeniem samotnego i schorowanego mężczyzny jest znalezienie mieszkania. Czy uda mu się stanąć na nogi? Pomóc możemy wszyscy.

 

 

 

 

Jacek Sobczak ma 47 lat. Swoją karierę piłkarską zaczynał w Wałbrzychu. W sezonie 1987/88 debiutował w ekstraklasie. W 1991 roku trafił do Legii Warszawa, w której grał między innymi w meczu z Manchesterem United (półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów). Karierę skończył w 2002 roku. Dziś stan zdrowia nie tylko nie pozwala mu grać, ale i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Gdy był u szczytu kariery, miał powodzenie, przyjaciół i pieniądze. Gdy te ostatnie się skończyły, skończyło się szczęśliwe życie. Tragedii dopełniła śmierć najbliższych. W krótkim odstępie czasu zmarli jego dziadkowie i rodzice. – Zostałem sam – mówi. – Zabrakło obok mnie kogoś, kto podpowiedziałby mi, co i jak mam zrobić. Skończyło się kolorowe życie.

Sobczak nie ukrywa, że u szczytu kariery prowadził  wystawne życie. – Popełniłem wiele błędów – mówi. Bezdomnym stał się, bo nie zdążył się zameldować do mieszkania dziadków i stracił je. Dziś żyje w schronisku. Mieszka w długim, jak wagon pociągu pokoju, w którym stoi kilkanaście łóżek. Choruje na cukrzycę. Choroba wykańcza jego ciało i psychikę.

Jak mówi, sięgnął dna. Ale dzięki życzliwości ludzi karta zaczęła się odwracać. Dostał niedawno pracę w ochronie. Gdyby ktoś go wsparł i pomógł, byłby w stanie normalnie funkcjonować.

- Jacek jest po rozmowach z władzami miasta Wałbrzycha. Prezydent Roman Szełemej z dużym zrozumieniem podszedł do sprawy i postara się, aby Jackowi zostało przyznane jakieś lokum socjalne – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji „Łączy nas futbol”, która włączyła się w pomoc byłemu piłkarzowi.  – My też chcemy mu pomóc stanąć na nogi, zbierając środki pieniężne na podstawowe wyposażenie mieszkania, na leczenie Jacka i na start w nowym życiu.

 

Jeszcze raz chcę wyraźnie podkreślić. Jacek ma pełną świadomość, że w tej tragicznej sytuacji znalazł się z własnej winy. Czasu jednak nie cofnie, stało się jak się stało. Filozofom i moralistom od teorii „sam sobie jest winien”, „każdy jest kowalem własnego losu” dziękujemy, szanując ich poglądy.

Zwracamy się jednak do ludzi dobrej woli, szczególnie to tzw. środowiska piłkarskiego o pomoc dla Jacka.

 

Organizatorzy akcji proszą osoby zainteresowane pomocą i chcące wesprzeć znanego piłkarza o dokonywanie wpłat na rzecz fundacji „Łączy nas football”. Numer konta to: 41 1240 1978 1111 0010 4722 0145 (z dopiskiem „pomoc dla Jacka Sobczaka”).

Z góry dziękujemy!!!

Fundacja Wspierania Sportu "Łączy nas football"

Top Desktop version